Obecní úřad Dyje oznamuje občanům , že od dnešního dne  19.3.2020 platí zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst.

V celém Česku platí karanténa nařízená do 24. března.

Doporučujeme lidem starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné péče.

Zavřené jsou všechny restaurace a obchody, kromě potravin, lékáren, benzinek či autoservisů. Výjimku dostaly i galanterie, aby si lidé mohli šít roušky.

NOVĚ V prodejnách potravin, drogeriích mohou mezi 07:00 a 09:00 hod. nakupovat pouze lidé nad 65 let. Do lékáren se nově může bez ohledu na věk, kdykoliv.

Je upraven i provoz Českých pošt od 8 - 16 hod., kdy v době od 10 - 12 hodin jsou poštovní služby vymezeny pro obyvatele 65 let a starší.

Žádáme občany o dodržování těchto nařízení, aby se zabránilo šíření nemoci koronaviru a abychom  mimořádnou situaci tak společným úsilím úspěšně zvládli.

Sledujte aktuální informace  a rady na odkaze http://www.opatreniznojmo.cz/

Jiří Staněk, starosta obce