Kontakt

Obecní úřad Dyje

Dyje č.p.128

669 02 Znojmo

Tel.: +420 515 234 410
Email: obecdyje@volny.cz

Menu

Obecní úřad Dyje oznamuje občanům , že od dnešního dne  19.3.2020 platí zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst.

V celém Česku platí karanténa nařízená do 24. března. 

Doporučujeme lidem starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné péče.

Zavřené jsou všechny restaurace a obchody, kromě potravin, lékáren, benzinek či autoservisů. Výjimku dostaly i galanterie, aby si lidé mohli šít roušky.

NOVĚ V prodejnách potravin, drogeriích mohou mezi 07:00 a 09:00 hod. nakupovat pouze lidé nad 65 let. Do lékáren se nově může bez ohledu na věk, kdykoliv.

Je upraven i provoz Českých pošt od 8 - 16 hod., kdy v době od 10 - 12 hodin jsou poštovní služby vymezeny pro obyvatele 65 let a starší.

Žádáme občany o dodržování těchto nařízení, aby se zabránilo šíření nemoci koronaviru a abychom  mimořádnou situaci tak společným úsilím úspěšně zvládli.   

Sledujte aktuální informace  a rady na odkaze http://www.opatreniznojmo.cz/

Jiří Staněk, starosta obce

Tréninky fotbalistů TJ SOKOL Dyje mladších žáků  se ruší do odvolání.

Ďuřiš Josef, Selinger Jiří

Dětské hřiště - zákaz vodění psů

Obecní úřad Dyje zakazuje návštěvníkům dětského hřiště (parčík) vodit psy na hřiště, kde byly nalezeny psí exkrementy. Zákaz je uveden i v provozním řádu dětského hřiště v Dyji.

Obecní úřad Dyje

Upozornění pro obyvatele obce Dyje na používání zábavné pyrotechniky

Obec žádá občany, aby nepoužívali zábavnou pyrotechniku při různých rodinných oslavách. V případě, jestli občané nebudou respektovat žádost obce, tak obec bude nucena vyhotovit obecně závaznou vyhlášku o používání zábavné pyrotechniky. To by nejvíc uškodilo dětem, které by si nemohly v bunkru pana Habrdleho a pana Prokeše na pořádaných akcích zastřílet ze zbraní. Akce by se konaly dvakrát do roka - červen, září odpoledne. Žádný ohňostroj a petardy nebudou.

Jiří Staněk
starosta obce