e-nástěnka


Nacházíte se: Hlavní stránka / e-nástěnka

e-nástěnkaRSS kanál

:
 
SVOBODNÝ OBČAN
22:09:34 18.11.2019
Starosta zastupuje obec navenek, NENÍ však tzv. STATUTÁRNÍM ORGÁNEM obce. Starostu (společně s místostarosty) volí do funkce zastupitelstvo ze svých řad a STAROSTA SE JIM po svém zvolení také ZODPOVÍDÁ. Do dne zvolení nového starosty vykonává funkci dosavadní starosta. Starosta musí být občanem ČR. Vykonává v obci podobnou FUNKCI JAKO JEDNATEL společnosti v obchodní společnosti, ovšem takovými právy, jakými disponují statutární orgány v obchodní společnosti, starosta NEDISPONUJE. Je ZÁVISLÝ NA ZASTUPITELSTVU obce, případně na radě obce, která vždy schvaluje jím provedené úkony. Pokud by starosta provedl úkon bez předchozího schválení jedním z těchto orgánů, šlo by následně v jejich případě o absolutní neplatnost, která znamená, že toto jednání by bylo neplatné od začátku, aniž by se této neplatnosti někdo dovolával. Mezi starostou a místostarostou NENÍ v samostatné působnosti žádný VZTAH NADŘÍZENOSTI A PODŘÍZENOSTI, při výkonu přenesené působnosti však tento vztah lze zřejmě odvodit, např. z toho, že starosta stojí v čele obecního úřadu. S výjimkou situací, kdy starosta rozhoduje o záležitostech samostatné působnosti obce mu svěřených radou obce, platí, že starosta obce nemůže vytvářet sám vůli obce, ale pouze může tuto vůli navenek sdělovat a projevovat. Samostatně může starosta jednat jen v záležitostech samostatné působnosti, které STANOVIL ZÁKON, nebo mu svěřila rada obce.
Obecní úřad
7:50:57 2.7.2019
Dětské hřiště bude otevřeno pro veřejnost od srpna 2019. OÚ Dyje
Hriste
10:51:37 13.6.2019
Dobry den bude letos otevrene detske hriste??
Boženka
15:31:15 8.3.2019
Dobrý den, je zajímavé, že psi kteří pobíhají na volno po vesnici dělají “potřebu” uplně všude kde je napadne! A že jich běhá po vesnici celkem dost.
My to uklízíme po svých psech a stejně to máme takhle odskákat? Velice by mě zajímalo jak se k tomu postavíte? Pytlíky věčně nejsou u odpadkových košů takže máme vlastní a proč by jsme měli platit za cizí psy když si po sobě uklízíme? To je nespravedlivé.
webmaster
11:48:31 24.1.2019
Pokud přidáváte v rámci e-nástěnky příspěvek, pak tímto souhlasíte se zpracováním Vašich shora uvedených osobních údajů pro účely provozu e-nástěnky. Přejete-li si příspěvek smazat, kontaktujte administrátora. Více o zpracovávání osobních údajů na webových stránkách na Hlavní stránce / Zpracování osobních údajů (GDPR).