Obec Dyje

Dnes je Úterý 23.1.2018,
svátek má Zdeněk

Po stopách Sv. Klementa Maria Hofbauera - sobota 17. září 2011 (7.9.2011)

Otcové REDEMPTORISTÉ vás zvou na mezinárodní pouť

"Po stopách Sv. Klementa Maria Hofbauera"
sobota 17. září 2011


08:00 Tasovice, kostel sv. Klementa: ranní modlitba a požehnání poutníkům
09:30 Znojmo, chrám sv. Mikuláše: zastavení s modlitbou a zpěvem, poté poputujeme po "Svatoklementské cestě" (12 km - modrá turistická značka)
14:00 Tasovice, kostel sv. Klementa: mše, hlavní celebrantem bude P. Josef Michalčík CSsR, proviniciál pražské provincie redemptoristů, na závěr pouti nás čeká drobné pohoštění v klášteře.

Další informace: P. Jiří Šindelář CSsR e-mail: jiri.sindelar.cssr@gmail.com mob: 732961694

Podrobnější informace o akci:
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor

Přeshraniční cyklovyjížďka Fritze Seidla - memorial 2010 (24.8.2010)

Přes vřesoviště do Znojma

Přeshraniční cyklovyjížďka Fritze Seidla
Memoriál Fritze Seidla

V neděli 5. září v 10 hodin se opět cyklonadšenci potkají před společnou cyklovyjížďkou Fritze Seidla. Sraz je na parkovišti u Heiliger Stein nedaleko Mitterretzbachu.

Trasa vede letos po české straně. Přes Hnánice a Havraníky vede k legendárnímu Sealsfieldovu kameni, vyhlídce vysoko nad Dyjí. Lesem pak zpět do Popic k rodnému domu Karla Postla známého více jako Charles Sealsfield. Další zastávka bude Kraví hora s překrásnou vyhlídkou na Znojemský hrad. Následuje sjezd k Dyji a po druhé straně výšlap nahoru do starého města. Po obědě je na programu návštěva čtyřúrovňového podzemí na kterou navazuje výstup na Radniční věž.

Vyjížďka je poprvé pořádána společně organizacemi Retzer Land a Nationalpark Thayatal. Pan Hannes Reiser z národního parku doprovodí vyjížďku odborným výkladem. Účastníci musí mít s sebou platný cestovní doklad! Účast na vyjížďce je bezplatná. Každý si sám hradí oběd, vstup do Znojemského podzemí (80 Kč) a návštěvu Radniční veže (30 Kč). Než se naše cesty opět rozdělí, nabízí se kulinářský zážitek v restauraci v obci Šatov.

Cyklovyjížďkou Fritze Seidla vzpomíná Retzer Land každoročně na svého prvního regionálního manažera. Vyjížďka je pořádána střídavě na rakouské a české straně. Cílem je společná jízda na kole. Díky zajímavému a rozmanitému programu lze pokaždé poznat něco nového!

Další informace na:

www.retzerland.at
www.np-thayatal.at

Na Vaši účast se těší organizátoři akce

Deutsch Version der Pressemitteilungen
Počet názorů na článek: 0 Přidat názor