Obec Dyje

Dnes je Monday 08/19/19,
svátek má Ludvík

Tříkrálová sbírka 2019 v obci Dyje dne 12.1.2019 (01/30/19)

Tříkrálová sbírka 2019

Již tradičně se v naší obci dne 12. ledna 2019 pod záštitou Oblastní charity Znojmo uskutečnila Tříkrálová sbírka. Jako obvykle obcházely Dyji dvě skupinky koledníků.

Děti byly moc šikovné a patří jim za jejich ochotu, odhodlání a vytrvalost velký dík. Celkem se v naší obci vybralo 11 774,- Kč.

Všem, kteří přispěli a vlídně koledníky přijali, mnohokrát děkujeme!

Pavlína Vavřinová


(foto Pavla Vavřínová - podmínky GDPR splněny)


Předvánoční setkání v dyjském kostele sv. Jana Nepomuckého. (01/02/19)

Předvánoční setkání

Asociace žen Dyje zorganizovala předvánoční setkání s Otcem Josefem Michalčíkem. Setkání se uskutečnilo v pátek 21. 12. 2018 v 17:00 hod. v dyjském kostele sv. Jana Nepomuckého.

Ženy, které pravidelně navštěvují kostel, měly pro nás vše v kostele krásně přichystané, za což jim velice děkujeme. Nechyběl krásně nachystaný betlém, vánoční stromeček, adventní věnec a výborné cukroví.

Otec Josef měl připravené poutavé povídání o symbolech Vánoc.

Vše se neslo v přátelském a poklidném duchu. Celé setkání jsme zakončili lampionovým průvodem k místnímu hřbitovu. I když nám počasí příliš nepřálo, do cíle jsme došli v hojném počtu. Popřáli jsme si poklidné vánoční svátky, děti za odměnu dostaly perníčky a všichni jsme se rozutekli do svých domovů, začít slavit nejkrásnější svátky v roce - Vánoce.

Lenka Plešková a Petra Hřebíčková(Foto: Ing. Eva Komárková)Mikuláš s doprovodem procházel naší obcí (12/09/18)

Mikuláš 2018

Již tradičně celou naši vesnici navštívil ve středu 5. prosince 2018 v podvečer Mikuláš, čerti a anděl. Děti měly pro Mikuláše připravené básně a písně. Za svoji snahu děti obdržely sladké odměny.

Více je zřejmé z přiložených fotografií.(foto M.Komárek a Mgr. Petra Hřebíčková GDPR splněno)


Obsah sekce Asociace žen Dyje - Aktuality