Obec Dyje

Dnes je Tuesday 11/19/19,
svátek má Alžběta

Rozsvědcování vánočního stromu - neděle 2. prosince 2018 - ohlédnutí (12/02/18)

ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Obecní úřad Dyje a Asociace žen Dyje uspořádal v neděli 2. 12. 2018 v naší obci slavnostní rozsvěcování vánočního stromečku. Sešli jsme se v 16:00 hod. před OÚ v Dyji, kde už bylo vše připravené. Každý, kdo přišel, měl možnost stromeček ozdobit svou vlastní ozdobou. Velice Vám děkujeme nejen za přinesené ozdoby, ale i aktivní přístup k této předvánoční události.

Program dále pokračoval proslovem starosty obce, který všem popřál poklidné prožití adventního času a nezapomněl ani poděkoval organizátorkám celé této akce.

Poté nastal úkol nejtěžší - a to rozsvítit stromeček! Přítomné děti pobíhaly kolem stromečku s říkankou: Až zazvoní zvoneček, rozsvítí se stromeček. Celou atmosféru dotvářely svítící prskavky v rukou dětí. Stromeček se dětem podařil rozsvítit a zábava mohla pokračovat.

V budově OÚ byla pro děti přichystaná Ježíškova schránka, do které mohly děti vhazovat své dopisy. Schránka se brzy odnese do místního kostela a my budeme pevně věřit, že se přání všem dětem vyplní.

V tento nedělní podvečer se naší obcí nesla vůně svařeného vína, punče a nechyběly ani koledy a jiné vánoční písně.

Rády bychom proto popřály všem spoluobčanům poklidné prožití adventního času, krásné Vánoce a do roku 2019 hlavně pevné zdraví, štěstí a lásku.

Děkujeme vám za účast na rozsvěcování stromečku. Velice si toho vážíme a těšíme se na setkání na nějaké další podobné akci.

Organizátorky akce
Lenka Plešková a Petra HřebíčkováPozvánka na rozsvědcování vánočního stromu - neděle 2. prosince 2018

(foto M.Komárek, GDPR splněno)


Veselé Vánoce z obce Dyje

Společná výroba adventních věnců a svícnů - ohlédnutí (11/28/18)

Výroba adventních věnců a svícnů z chvojí

V sobotu 24. listopadu 2018 proběhla v Dyji na obecním úřadě vánoční dílnička, kde si mohli děti i dospělí vyrobit adventní věnec či svícen.

Těší nás, že jsme se opět sešli v tak hojném počtu. Bylo to odpoledne plné krásných a originálních vánočních výtvorů. Na další dílničce se na vás budeme těšit.

Lenka Plešková a Petra Hřebíčková

více informací na letáku >>>
foto obec Dyje


II. podzimní dílnička - Pískování obrzů a mandaly 20.10.2018 - ohlédnutí za proběhlou akcí (10/21/18)

II. podzimní dílnička - Pískování obrzů a mandaly 20. října 2018

V sobotu 20.října 2018 proběhla v Dyji na obecním úřadě druhá, podzimní tvořivá dílnička.

Těší mě, že jsme se opět sešli v tak hojném počtu. Moc vám děkuji za vaši účast. Bylo to odpoledne plné krásných a originálních výtvorů. Na další dílničce se na vás budu velice těšit.

Mgr. Petra HřebíčkováPozvánka PDF>>>

(foto - splněny podmínky GDPR)


Obsah sekce Asociace žen Dyje - Aktuality