Obec Dyje

Dnes je Úterý 19.3.2019,
svátek má Josef

Prodej masa a uzenin v Dyji každý čtvrtek od 17:30 hodin (7.3.2016)

Firma Korčián, Jatka Lesná u Znojma, výrobce masa a uzenin oznamuje občanům, že bude
ve čtvrtek 10. dubna 2016, od 17:30 hod. do 17:50 hod. u kostela prodávat čerstvé maso a uzeniny.

Pojízdná prodejna masa a uzenin bude přijíždět do obce pravidelně v této době každý čtvrtek.Důležité !!! Změna jízdy v jednosměrné ulici v Dyji dne 9.2.2016 (9.2.2016)

Obecní úřad Dyje upozorňuje občany na změnu jízdy v jednosměrné ulici parcelního čísla 29/1 k.ú.Dyje (od parčíku k mostu).
Nový směr je od rodinného domu pana Štěpána Dufka k rodinnému domu pana Jiřího Selingera.


Obecní úřad DyjeUpozornění Police ČR (23.11.2015)

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

Vážení občané, Policie České republiky upozorňuje na důkladné zabezpečení rodinných domů. V poslední době totiž došlo ke zvýšenému počtu vniknutí do rodinných domů násilím i zcela nezajištěnými vstupy. Policie informuje veřejnost a současně žádá o spolupráci.
Během dvou uplynulých měsíců se policisté zabývají více než dvěma desítkami těchto případů. Zhruba polovina se stala ve Znojmě a po jednom až dvou v Moravském Krumlově, v Miroslavi a obcích Hostěradice, Kuchařovice, Suchohrdly a Dobšice.
Pachatel nejčastěji využívá zadních nebo bočních přístupových cest ze zahrad a dvorů. Vypáčí dveře, okna, ale také vchází odemčenými dveřmi sklepů a garáží. Uvnitř pak bere drobnější věci, které snadno odnese. Jedná se především o šperky, hodinky, notebooky, tablety a peníze. Způsobené škody jsou řádově desetitisícové. Neznámý pachatel se tohoto protiprávního jednání dopouští ve dne i v noci. Během dne, když jsou majitelé v zaměstnání, a v noci, když spí v horních patrech domů. Jako nejúčinnější opatření se jeví zabezpečovací zařízení a také hlídací pes. V několika případech mu právě čtyřnohý hlídač a také alarm signalizačního zařízení tuto činnost hned v začátku zmařil a pachatel bez pořízení utekl.


Nedávejte zlodějům šanci a zabezpečte si řádně svá obydlí. Obzvláště na vesnicích si také všímejte neznámých osob. Jestliže máte podezření, že dochází nebo by mohlo dojít k protiprávnímu jednání, volejte ihned bezplatnou policejní linku 158.


por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, v.r.
tisková mluvčíObsah sekce Hlášení obecního rozhlasu