Informace o hrazení místních poplatků pro rok 2022

Od pondělí 3. ledna 2022 je pro veřejnost otevřen Obecní úřad v Dyji v upravených úředních hodinách v pondělí a ve středu od 8:00 do 12:00 h a od 13.00 do 17:00 h.

Nadále je upřednostňován kontakt s obecním úřadem přes tel. 515234410, nebo elektronickou zprávou na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a bezhotovostní úhrady.

Místní poplatky upřednostňujeme hradit bezhotovostně na účet číslo 12524741/0100 u KB,  do pozn. uvést jméno a bydliště poplatníka.

• Poplatek ze psů: za jednoho psa je 60,- Kč, za každého dalšího psa 100,- Kč.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• Poplatek za odvoz komunálního odpadu: sazba je 500,- Kč za jednoho poplatníka.
  • Splatnost poplatku je do 30. června 2022.

- Osvobozeny od poplatku jsou osoby mladší 18 let, a to do konce příslušného kalendářního roku, ve kterém tento věk dovrší.

- Osvobozeny od poplatku jsou osoby ve věku 65 let a starší, a to i za kalendářní rok, ve kterém věk 65 let dovršila.

- Od poplatku se osvobozuje osoba, které poplatková povinnost vznikla z důvodu vlastnictví nemovité věci zahrnující byt, rodinný dům nebo stavbu pro rodinnou rekreaci, ve které není přihlášená žádná fyzická osoba a která se nachází na území této obce,

a která je stavbou určenu k individuální rekreaci v lokalitě zahrádek z důvodu nedostupnosti svozové techniky.

V případě, že poplatník nesplní povinnost ohlásit údaj rozhodný pro osvobození ve lhůtách stanovených touto vyhláškou nebo zákonem, nárok na osvobození zaniká.

Nová Obecně závazná vyhláška obce Dyje č. 2/2021 o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství, platná od 1.1.2022

David Matoušek, starosta